Aktualności


PDF Drukuj Email

WOPR Wągrowiec

 

 

we współpracy z Policją Wodną

 

 

patrolował jezioro Kaliszańskie 

 

 

 

 

24 lipca br. Prezes WOPR Wągrowiec, Pan Grzegorz Ziółkowski, we współpracy z przedstawicielem Policji Wodnej patrolowali jezioro Kaliszańskie. Poniżej znajdują się zdjęcia Pana Prezesa z Panem Policjantem.

 

 

 

 

Dodano: 2010-08-11

 


 

 
PDF Drukuj Email
Wyniki rekrutacji ratowników wodnych do projektu

 

pn. "Organizacja specjalistycznych kursów

 

ratowniczych

 

dla ratowników wodnych"

 

współfinansowanego

 

Urząd Miejski w Wągrowcu

 

i organizowanego przez

 

WOPR Województwa Wielkopolskiego

 

we współpracy z Oddziałem Powiatowym

 

WOPR w Wągrowcu


 

Informujemy, że w wyniku przeprowadzonej rekrutacji swoje zgłoszenia wysłało łącznie 20 ratowników wodnych z Oddziału Powiatowego WOPR w Wągrowcu. Szczegółowe wyniki rekrutacji prezentują się następująco:

 

 nazwa kursu
 liczba dotowanych miejsc liczba chętnych ratownikówliczba zgłoszeń odrzuconych z przyczyn formalnych*
 liczba osób przyjętych na dotowany kurs
  kurs na patent sternika motorowodnego 9 15 0 9***
 kurs na stopień ratownika wodnego pływalni 12 15 3 12
 kurs na stopień ratownika wodnego śródlądowego 12 14 3 11
 kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy 10 12 0 10
 szkolenie na stopień Stażysty/Asystenta zabezpieczenia śródlądowych regat żeglarskich** 12 15 0 12

 

* - bezpośrednią przyczyną formalną był brak pełnoletności lub brak wymaganego stopnia WOPR uprawniającego do rozpoczęcia kursu na zawodowe stopnie ratownicze

 

 

** - na podstawie punktu 3. oraz 14. zasad rekrutacji szkolenie na stopień Operatora AED zostało zamienione szkoleniami specjalistycznymi na stopień Asystenta, oraz na stopień Stażysty z zabezpieczenia śródlądowych regat żeglarskich w zależności od już posiadanego przez potencjalnego beneficjenta projektu uprawnienia w  tym zakresie. Nie zmieni się zarówno odpłatność za wspomniane szkolenie, jak i liczba osób objęta wsparciem finansowym z Urzędu Miasta Wągrowca.

 

 

*** - co prawda w wyniku rekrutacji, 9 osób zapłaci 156 zł za kurs na stopień sternika motorowodnego, lecz nie oznacza to, że pozostali chętni nie będą mogli uczestniczyć w kursie. Dla osób, które nie zakwalifikowały się na dotowany kurs na stopień sternika motorowodnego, skierowana jest następująca oferta: dla osób uczących się koszt kursu wyniesie 525 zł, a dla nieuczących się: 650 zł. Zgłoszenia do kursów prosimy wysyłać mailem na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

Dla wszystkich ratowników, biorących udział w rekrutacji zostanie wysłana drogą elektroniczną (e-mail) wiadomość z informacją, na jakie kursy się zakwalifikowali.

 

 

Przypominamy, że podczas procesu rekrutacji brano pod uwagę następujące, równorzędne czynniki:

 

  1. wiek (pełnoletność, lub wiek najbardziej zbliżony do pełnoletności)
  2. zameldowanie na terenie Miasta Wągrowca
  3. co do których ratowników istnieje duże prawdopodobieństwo, że po ukończeniu kursów, które odbędą, będą się legitymować tytułem Ratownika Wodnego Pływalni i/lub Ratownika Wodnego Śródlądowego

 

 

Z uwagi na to, że część ratowników wodnych, którzy zakwalifikowali się na kursy, obecnie pracuje na kąpieliskach, to informujemy, że terminy wszystkich kursów będą elastycznie dopasowywane do czasu wolnego beneficjentów projektu.

Z powodu zgłoszenia się na kurs na stopień Ratownika wodnego śródlądowego 11 osób informujemy, że cały czas trwa rekrutacja na ostatnie wolne miejsce przewidziane w tym kursie. Zgłoszenia prosimy przesyłać również za pomocą FORMULARZA REJESTRACYJNEGO. Decyduje kolejność zgłoszeń, oczywiście po uwzględnieniu wszystkich wymogów formalnych.

 

Dodano: 2010-07-18

 


 

 
PDF Drukuj Email

Kurs na Stopień

 

Młodszego Ratownika WOPR

 

i Ratownika WOPR

 

 

Z powodu dużego zainteresowanie, Oddział Powiatowy WOPR w Wągrowcu wraz z instruktorem ratownictwa wodnego WOPR, Panem Grzegorzem Lewandowskim zapraszają na kurs na Młodszego Ratownika WOPR i Ratownika WOPR. Termin zajęć: sierpień 2010.Kursy odbędą się po utworzeniu grup minimum 10 osobowych.

 

Warunki uczestnictwa w kursie:

 

  1. ukończone 12 lat (zgoda rodziców)
  2. zaświadczenie lekarskie

 

Na początku kursu odbędzie się egzamin wstępny, który polega na:

 

  1. przepłynięciu 50 metrów w czasie poniżej 50 sek.,
  2. przepłynięciu 15 metrów pod wodą,
  3. holowaniu deski na dystansie 25 metrów

 

Zajęcia prowadzi instruktor ratownictwa wodnego WOPR, Pan Grzegorz Lewandowski.

Zgłoszenia telefonicznie  0 602 396 458 lub mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Dodano: 2010-07-12


 

 
PDF Drukuj Email

WOPR uzyskał dotację z Urzędu Miasta

 

Wągrowca

 

na realizację projektu

 

pn. "Organizacja specjalistycznych kursów

 

i szkoleń

 

dla ratowników wodnych".

 

Z wielką satysfakcją informujemy, iż stowarzyszenie WOPR Województwa Wielkopolskiego, tj. jednostka nadrzędna wobec WOPR Wągrowiec, uzyskała prawie 12000 zł na realizację kompleksowego projektu szkoleniowego skierowanego do ratowników wodnych należących do Oddziału Powiatowego WOPR w Wągrowcu. Stało się tak w wyniku rozpisania Otwartego Konkursu Ofert ogłoszonego przez Burmistrza Miasta Wągrowca na realizację zadania publicznego z zakresu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Za rzeczową realizację projektu odpowiedzialny jest WOPR Wągrowiec, a jego koordynatorem jest Wiceprezes WOPR Wągrowiec, Artur Tomaszewski.

Przedmiotem projektu jest organizacja szkolenia kadr ratownictwa wodnego w mieście Wągrowiec poprzez przeprowadzenie różnorodnych kursów i szkoleń dla ratowników wodnych mieszkających na terenie Powiatu Wągrowieckiego i należących do stowarzyszenia Oddział Powiatowy WOPR w Wągrowcu. W tym celu planuje się organizację następujących kursów:
a. Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy
b. Kurs na stopień Sternika motorowodnego
c. Kurs na stopień Ratownika wodnego pływalni
d. Kurs na stopień Ratownika wodnego śródlądowego
e. Akredytowane szkolenie specjalistyczne na stopień operatora AED (defibrylatora zautomatyzowanego)*

Zasadnicze cele projektu są następujące:

1. Podniesienie kwalifikacji ratowników wodnych z WOPR Wągrowiec
2. Zapewnienie podaży siły roboczej w postaci wykwalifikowanych, posiadających niezbędne uprawnienia ratowników wodnych dla Miasta Wągrowca szczególnie w obliczu budowanego Aquaparku oraz w obliczu przyszłego zapotrzebowania na wyszkolonych ratowników wodnych zgłaszanego przez organizatorów kąpielisk w Wągrowcu.
3. Zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Wągrowca przebywających nad kąpieliskami i basenami i korzystających ze wspomnianych akwenów wodnych.

Wszystkie wspomniane kursy będą przeprowadzane na terenie Miasta Wągrowca. Beneficjentami projektu będą tylko i wyłącznie ratownicy wodni zrzeszeni w Stowarzyszeniu WOPR Oddział Powiatowy w Wągrowcu. Ponadto, preferowane będą osoby pełnoletnie i zameldowane na terenie Miasta Wągrowca.

Szczegółowe informacje odnośnie terminów kursów, zasad przyjęć na kursy, odpłatności za nie oraz pozostałe informacje zamieszczane są w zakładce Kursy ratownicze.

 

* - szkolenie to może być zastąpiony innym, równorzędnym kursem.

 

Dodano: 2010-07-06


 

 
PDF Drukuj Email

Zakończył się kolejny kurs ratowniczy

 

- tym razem na stopień

 

Ratownika WOPR

 

Z przyjemnością informujemy, że  19 czerwca zakończył się kurs na stopień Ratownika WOPR. W wyniku przeprowadzonego kursu, 15 osób otrzymało wspomniany stopień. Serdecznie gratulujemy kursantom!

 

Dodano: 2010-07-05

 


 

 
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL