Aktualności


PDF Drukuj Email

Rozpoczęły się kursy

 

 

 

na stopień Ratownika wodnego pływalni

 

 

 

i Ratownika wodnego śródlądowego

 

 

 

W ramach projektu pn. "Organizacja specjalistycznych kursów ratowniczych dla ratowników wodnych" współfinansowanego Urząd Miejski w Wągrowcu, rozpoczęły się równolegle kursy na stopień Ratownika wodnego pływalni oraz Ratownika wodnego śródlądowego. W obu kursach bierze udział 10 ratowników z Oddziału Powiatowego WOPR w Wągrowcu. Wczoraj, tj. 16 sierpnia odbył się egzamin wstępny na wspomniane kursy, który pomyślnie przeszli wszyscy kursanci. Zapraszamy do zakładki Kursy ratownicze, gdzie na bieżąco będą zamieszczane zdjęcia z obu kursów.Dodano: 2010-08-17 
PDF Drukuj Email

Akredytowane szkolenie specjalistyczne

 

 

na stopień Stażysty i Asystenta

 

 

zabezpieczenia regat żeglarskich

 

 

- relacja ze szkolenia

 

 

 

Informujemy, że wczoraj, tj. 14 sierpnia 2010 roku odbyło się wspomniane wyżej szkolenie. W kursie wzięło udział dokładnie 30 ratowników z całej Wielkopolski, tj. z WOPR Wągrowiec, WOPR przy PWSZ w Lesznie, WOPR Piła i WOPR Poznań. W szkoleniu brało udział również 12 ratowników wodnych z WOPR Wągrowiec będących beneficjentami projektu szkoleniowego współfinansowanego przez Urząd Miejski w Wągrowcu. Zapraszamy do zakładki Kursy ratownicze, gdzie zamieszczona jest fotorelacja ze szkolenia.

 

 

Dodano: 2010-08-15


 

 
PDF Drukuj Email

 

WOPR Wągrowiec w gazetach lokalnych

 

 

 

Informujemy, że w ostatnim wydaniu tygodnika Głos Wągrowiecki ukazał się artykuł dotyczący kursu na Młodszego Ratownika WOPR organizowany przez  Oddział Powiatowy WOPR w Wągrowcu. Artykuł ten można przeczytać w zakładce Media o nas.

 

Aktualizacja: 2010-08-14

 


 

 

 

 
PDF Drukuj Email

WOPR Wągrowiec otrzymał

 

 

 

z Urzędu Gminy Budzyń

 

 

 

profesjonalną deskę ortopedyczną 

 

 

 

Z wielką radością informujemy, że Oddział Powiatowy WOPR w Wągrowcu otrzymał z Urzędu Gminy Budzyń profesjonalną deskę ortopedyczną. W Urzędzie Gminy Budzyń pan Wójt Marcin Sokołowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Budzyń pan Bogdan Łasecki podarowali przedstawicielom WOPR Wągrowiec deskę ortopedyczną o wartości prawie 2 000 zł. Deska będzie służyć podczas udzielania pierwszej pomocy wszystkim kąpiącym się przy jeziorze Kaliszańskim w Kamienicy. Zarząd planuje również użytkować wspomnianą deskę w celach szkoleniowych dla młodych adeptów ratownictwa. Zarząd WOPR Wągrowiec chciałby gorąco podziękować Panu Wójtowi, Panu Przewodniczącemu oraz wszystkim mieszkańcom gminy Budzyń za podarunek. 

Jednocześnie chcielibyśmy podkreślić, że WOPR Wągrowiec już od dłuższego czasu współpracuje z gminą Budzyń, czego przejawem było np. zabezpieczanie maratonu pływackiego w Kamienicy 24 lipca, którego patronat objął m.in. Wójt Gminy Budzyń

Informacja o wręczeniu deski ortopedycznej (wraz ze zdjęciami) znajduje się również pod tym linkiem. Poniżej znajduje się kilka zdjęć z dzisiejszego spotkania.

 

 
 
 
Dodano: 2010-08-13
 
 

 

 

 

 
PDF Drukuj Email

Akredytowane szkolenie specjalistyczne

 

 

 na stopień Asystenta i Stażysty

 

 

zabezpieczenia śródlądowych

 

 

regat żeglarskich

 

 

- szczegółowe informacje

 

 

 

W ramach projektu pn. "Organizacja specjalistycznych kursów ratowniczych dla ratowników wodnych" współfinansowanego Urząd Miejski w Wągrowcu odbędzie się akredytowane szkolenie specjalistyczne na stopień Asystenta i Stażysty zabezpieczenia śródlądowych regat żeglarskich. Przedstawiamy szczegółowe informacje o wspomnianym szkoleniu:

 


  • - szkolenie zacznie się o godzinie 10:00, a zakończy około godziny 18:00. Przewidziane są niewielkie przerwy na regenerację sił

  • - akredytacja na szkolenie zacznie się od godziny 9:30 i na tę godzinę prosimy o przybycie wszystkich kursantów

  • - szkolenie będzie prowadzone przez doświadczoną kadrę instruktorską z WOPR Wielkopolska pod nadzorem Instruktorów ratownictwa WOPR, Pana Filipa Orłowskiego oraz Pana Pawła Majchrzaka

  • - opłata za szkolenie wynosi 50 zł dla ratowników wodnych z WOPR Wągrowiec objętych wsparciem finansowym z Urzędu Miejskiego w Wągrowcu. Dla pozostałych osób opłata wynosi 175 zł

  • - opłaty za szkolenie można wnosić dwojako: płacąc osobiście najpóźniej w dniu szkolenia podczas akredytacji koordynatorowi projektu, Arturowi Tomaszewskiemu bądź wpłacając pieniądze na konto Wielkopolskiego WOPR, Al. Niepodległości 8A, 61-875 Poznań, PKO BP I O/P-ń - 82 1020 4027 0000 1102 0308 0207 tytułem: „szkolenie Wagrowiec - Asystent/Stażysta”. W przypadku chęci wniesienia opłaty w terminie wcześniejszym w stosunku do dnia szkolenia, prosimy o kontakt telefoniczny z Arturem Tomaszewskim: tel. 604 392 607. W przypadku chęci dokonania przelewu, warunkiem przystąpienia do szkolenia jest ukazanie wydrukowanego potwierdzenia wykonania przelewu.

  • - prosimy zabrać ze sobą przybory do pisania, notatnik i przede wszystkim książeczkę WOPR

  • - na zakończenie szkolenia uczestnicy otrzymają wpis do książeczki WOPR oraz zaświadczenie o uczestnictwie w kursie

 

Wymogi formalne na szkoleniach:

1. Stopień stażysty. Uczestnik ma być członkiem WOPR w stopniu co najmniej Młodszy Ratownik WOPR.2. Stopień asystenta. Uczestnik ma być członkiem WOPR w stopniu co najmniej Ratownik WOPR i posiadać stopień Stażysty Zabezpieczenia Śródlądowych Regat Żeglarskich.


Ponadto każdy uczestnik powinien posiadać ważną legitymację WOPR, a niepełnoletni uczestnik musi dostarczyć pisemną zgodę opiekuna prawnego na udział w szkoleniu.

 

Programy szkoleń są zawarte w linku dla szkolenia na stopień Asystenta i Stażysty.

 

 

Szczegółowe informacje o szkoleniu można uzyskać  u koordynatora projektu, Artura Tomaszewskiego, pod telefonem: 604 392 607.

 

 

Dodano: 2010-08-11

 


 

 
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL