Aktualności


PDF Drukuj Email

Ratownicy z WOPR Wągrowiec

 

reprezentowali naszą jednostkę

 

na wrześniowym szkoleniu w Sierakowie

 

W dniach 06 – 10.09.2010r. w miejscowości Sieraków (woj. wielkopolskie) odbyło się trzecie szkolenie Grupy Operacyjnej WOPR-u Wielkopolskiego oraz Grup Interwencyjnych ze wszystkich regionów. W szkoleniu tym brała również udział drużyna z Wągrowca w składzie: Robert Skrzelewski, Partycja Kwaśniewska, Karol Wawrzyniak, Anna Laskowska oraz Karolina Budzeń – wszyscy  są ratownikami zawodowymi i działają w Wągrowieckiej jednostce WOPR. Organizatorem szkolenia był WOPR Woj. Wielkopolskiego na czele z prezesem Mariuszem Krzywińskim a kierownikiem szkolenia był koordynator Grupy Operacyjnej Filip Orłowski. W obozie uczestniczyła grupa 50 najlepszych ratowników wytypowanych z drużyn działających na terenie woj.Wielkopolskiego i przedstawicieli grup wodno-nurkowych PSP oraz policjantów z komisariatu wodnego.

W skład kadry instruktorskiej wchodzili: Instruktor WOPR -  Filip Orłowski ,Instruktor WOPR  - Grzegorz Lewandowski, Instruktor WOPR  -  Marcin Grabia ,Instruktor WOPR  - Sebastian Szyszka ,Instruktor WOPR  - Jakub Cichowicz ,Ratownik WOPR – Norbert Szymankiewicz, Ratownik WOPR – Marcin Wałowski, Ratownik Medyczny – Mirosław Warzybok ,Ratownik WOPR – Jan Bręczewski ,Ratownik WOPR – Policja wodna – Daniel Osik ,Instruktor WOPR  - Paweł Majchrzak ,Instruktor WOPR  - Piotr Kurek ,Instruktor WOPR  - Piotr Zagajewski .
Celem szkolenia było rozwinięcie oraz zdobycie nowych umiejętności ratowniczych, ujednolicenie działań ratowniczych a także wytypowanie najlepszych do służby w Grupie Operacyjnej. Warto tutaj zaznaczyć że 2 ratowniczki z naszej jednostki - Anna Laskowska i Karolina Budzeń zostały zaproszone do współpracy z Grupą Operacyjną Wielkopolskiego WOPR. W ramach szkolenia odbywały się zajęcia zarówno na jeziorze jak i położonym kilka metrów dalej basenie. Do dyspozycji ratowników był sprzęt specjalistyczny tj. skuter wodny z platformą yamaha, łodzie motorowe typu RIB i BRIG dwa kajaki ratownicze, dwie deski ratownicze, deski ortopedyczne, manekiny, fantomy, sprzęt do nurkowania 10kpl.

Program szkolenia był bardzo napięty a ratownicy wykazali szczególną odporność na nie sprzyjające warunki atmosferyczne. By sprawdzić umiejętność działania ratowników w stresie organizowano pozorowane akcje, również nocne, po których można było przeanalizować błędy, wyciągnąć wnioski oraz ocenić zachowania ratowników w akcji gdyż całość była nagrywana a później oglądana przez wszystkich uczestników.

Finałem i zakończeniem szkolenia był pokaz ratownictwa zorganizowany dla władz samorządowych i oraz dla wszystkich instruktorów WOPR z woj. Wielkopolskiego którzy w tym dniu zaczynali swoje szkolenie. Pokazy przygotowywane były przez samych uczestników szkolenia przy współpracy z kadrą instruktorską.
Dodatkowym atutem pokazów była obecność śmigłowca który działa w GO Wopru Wielkopolskiego. Kadra Instruktorska wraz z Prezesami Mariuszem Krzywińskim i Zbigniewem Risterem podsumowała przeprowadzone szkolenie i wyciągnęła wnioski na przyszłość. Pewne jest, że w przyszłym roku zostanie ono powtórzone.

Miejmy nadzieję , że również nasi ratownicy będą w nim uczestniczyć.
 
Poniżej znajdują się zdjęcia ze szkolenia z naszymi ratownikami.
 
 
 
 
 
 
Dodano: 2010-10-15
 

 
 
 
PDF Drukuj Email

 

Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

 

 

 

Informujemy, że 5 września zakończył się kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, prowadzony przez firmę Medservis, reprezentowaną przez jej szefa, Pana Mirosława Warzyboka. Kurs odbywał się w ramach projektu szkoleniowego, współfinansowanego przez Urząd Miejski w Wągrowcu. Poniżej znajdują się zdjęcia z zajęć na basenie.

 

 

 

Dodano: 2010-09-08

 

 


 

 
PDF Drukuj Email

Rozpoczął się

 

 

Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

 

 

 

Dnia 27 sierpnia rozpoczął się kurs KPP. Zajęcia odbywają się w sali sportowej w ORW Wielspin, a uczestniczy w nim, w ramach projektu szkoleniowego, m. in. 10 ratowników wodnych z WOPR Wągrowiec. Poniżej znajdują się zdjęcia z pierwszych dni zajęć. 

 

 

 

 

Dodano: 2010-08-29

 


 

 
PDF Drukuj Email

Maraton Pływacki 2010

 

 

 

Z lekkim poślizgiem wklejamy zdjęcia z tegorocznego maratonu pływackiego, który odbył się 31 lipca. Imprezę zabezpieczali ratownicy z WOPR Wągrowiec.

 

 

 

 

Dodano: 2010-08-19

 


 

 
PDF Drukuj Email

Kolejne artykuły

 

 

do poczytania

 

 

 

W zakładce Media o nas pojawiły się dwa nowe artykuły: pierwszy dotyczy sobotniego szkolenia, natomiast drugi, choć nie jest bezpośrednio związany z działalnością WOPR Wągrowiec, dotyczy wyzwań stojących przed WOPR i organów państwowych w procesie budowania zintegrowanego systemu ratownictwa wodnego.

 

 

Aktualizacja: 2010-08-19

 


 

 
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL