Aktualności


PDF Drukuj Email

WOPR Wągrowiec

 

 

zakończył patrole motorowe

 


Informujemy, że Zarząd WOPR Wągrowiec zakończył realizację projektu finansowanego w ramach przyznanego grantu przez Starostwo Powiatowe w Wągrowcu. W ramach projektu prowadzono patrole dwiema łodziami motorowymi łącznie na 4 jeziorach, tj. na j. Stępuchowskim, Kobyleckim, Kaliszańskim i Durowskim. Liczba patroli dla danego kąpieliska zależała od obłożenia danego akwenu wodnego liczbą osób wypoczywających. Stwierdzono, że zdecydowanie najwięcej osób przebywa na j. Durowskim i Kaliszańskim, podczas gdy na j. Stępuchowskim i Kobyłeckim – stosunkowo mała ilość osób. W związku z powyższym, przeprowadzono 22 patrole na j., Kaliszańskim, 33 patrole na j. Durowskim, oraz po 3 patrole na j. Stępuchowskim i jez. Kobyleckim.

Ratownicy WOPR Wągrowiec kładli szczególny nacisk na bezpieczeństwo osób korzystających z różnego rodzaju sprzętu wodnego. W szczególności monitorowano i egzekwowano prawidłowe zasady korzystania ze zmotoryzowanych sprzętów wodnych takich jak np. skutery. Wszystkich osób korzystających ze skuterów wodnych proszono o rozwagę, rezygnację z brawurowej jazdy, oraz branie pod uwagę obecności innych użytkowników jeziora, w szczególności osób wypływających z tzw. plaż dzikich, lub korzystających z łódek, lub kajaków. Przypominano o obowiązujących przepisach, zgodnie z którymi bezwzględnie zakazane jest zbliżanie się do kąpielisk zorganizowanych na odległość mniejszą niż 50m.

 

Dodano: 29-09-2011

  
PDF Drukuj Email

WOPR Wągrowiec organizuje

 

kolejny kurs

 

na stopień sternika motorowodnego

 

 

 

Informujemy, że Zarząd WOPR Wągrowiec planuje zorganizować kurs na stopień sternika motorowodnego. Najbliższe spotkania informacyjne odbędą się w najbliższy wtorek, 6 września oraz czwartek, 8 września o godz. 19:00 w wągrowieckim aquaparku. Na pytanie o szczegóły odnośnie kursu odpowie instruktor sportów motorowodnych, Robert Skrzelewski, pod telefonem: 609070322.

 

 

Dodano: 03-09-2011

 

 


 

 
PDF Drukuj Email

WOPR Wągrowiec na patrolu

 

 

 

Informujemy, że w związku z otrzymaniem od Starostwa Powiatowego grantu w wys. prawie 4000 zł na przeprowadzenie patroli ratowniczych, dwie motorówki WOPR Wągrowiec w okresie od 4 do 31 sierpnia patrolują nastepujące jeziora: Kaliszańskie, Kobyleckie, Druorwskie i Stępuchowskie.

 

Dodano: 2011-08-09

 
PDF Drukuj Email

WOPR Wągrowiec uzyskał dofinansowanie

 

 

na przeprowadzenie patroli ratowniczych

 

 

do końca sierpnia

 

 

 

Z wielką satysfakcją i przyjemnością informujemy, że WOPR Wągrowiec uzyskał dofinansowanie (prawie 4000 zł) ze środków budżetu Starostwa Powiatowego na przeprowadzenie patroli ratowniczych na akwenach wodnych na terenie powiatu wągrowieckiego. Patrole ratownicze przeprowadzane będą nad j. Kaliszańskim, Kobyleckim, Durowskim i Stepuchowskim oznaczonymi (flaga WOPR, napisy WOPR na burtach) łodziami motorowymi wyposażonymi w specjalistyczny sprzęt ratowniczy i medyczny.

Patrole ratownicze będą się odbywać w dni bezdeszczowe, w okresie do 31.08.2011. Do zadań patrolu ratowniczego należeć będzie m.in.: niesienie pomocy tonącym, obserwacja plaż „dzikich”, natychmiastowe reagowanie na wszelkie przypadki nieprawidłowego korzystania ze sprzętu wodnego, szybkie poinformowanie Pogotowia Ratunkowego o ewentualnym przypadku zagrożenia życia bądź zdrowia.

 

Dodano:  2011-08-04

 


 

 
PDF Drukuj Email

WOPR Wągrowiec informuje

 

o zasadach bezpieczeństwa nad wodą

 

 

 

Uprzejmie informujemy, że zarówno Zarząd, jak i Ratownicy WOPR Wągrowiec kładą szczególny nacisk na bezpieczeństwo osób korzystających z różnego rodzaju sprzętu wodnego. WOPR Wągrowiec w szczególności monitoruje i egzekwuje prawidłowe zasady korzystania ze zmotoryzowanych sprzętów wodnych takich jak np. skutery. Wszystkich osób korzystających ze skuterów wodnych  prosi się o rozwagę, rezygnację z brawurowej jazdy, oraz branie pod uwagę obecności innych użytkowników jeziora, w szczególności osób wypływających z tzw. plaż dzikich, lub korzystających z łódek, lub kajaków. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, bezwzględnie zakazane jest zbliżanie się do kąpielisk zorganizowanych na odległość mniejszą niż 50m. Ponadto, każda osoba korzystająca ze skutera wodnego powinna posiadać przy sobie ważne dokumenty i uprawnienia. Zarząd WOPR Wągrowiec od początku wakacji jest w stałym kontakcie z Komendą Powiatowej Policji w Wągrowcu i na bieżąco informuje policjantów o wszelkich przypadkach nieprawidłowego korzystania ze zmotoryzowanego sprzętu wodnego. 

 

Dodano: 2011-08-04

 


 

 

 

 
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL