PDF Drukuj Email

WOPR Wągrowiec otrzymał dotację ze Starostwa

 

 

 

Informujemy, że w dniu 22 lutego 2013 została podpisana umowa o realizację zadania publicznego pt. „Wodne patrole ratownicze na Terenie powiatu wągrowieckiego ze Starostwem Powiatowym w Wągrowcu”.

 

 

WOPR Wągrowiec otrzymał 3900 zł na realizację zadania. Zadanie polega na przeprowadzeniu patroli ratowniczych na akwenach wodnych na terenie powiatu wągrowieckiego. Patrole ratownicze przeprowadzane będą nad j. Kaliszańskim, Kobyłeckim, Durowskim i Stepuchowskim łodzią motorową wyposażoną w specjalistyczny sprzęt ratowniczy i medyczny.

Patrole ratownicze będą przeprowadzane w dni bezdeszczowe, w okresie od 1.06 do 30.09.2013.

Do zadań patrolu ratowniczego należeć będzie m.in.: niesienie pomocy tonącym, obserwacja plaż „dzikich”, natychmiastowe reagowanie na wszelkie przypadki nieprawidłowego korzystania ze sprzętu wodnego, szybkie poinformowanie Pogotowia Ratunkowego o ewentualnym przypadku zagrożenia życia bądź zdrowia.

Patrole ratownicze będą przeprowadzane w godzinach od 10:00 do 20:00.

 

Celami zadania są:

 

1. Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu wągrowieckiego podczas ich wypoczynku nad wodą, w tym na plażach dzikich

2. Wykształcenie u społeczeństwa poczuci świadomości zagrożeń i odpowiedzialności przy korzystaniu z publicznych jezior.

3. Pełnienie roli prewencyjnej dla wszelkich przejawów niebezpiecznego zachowania się na akwenach wodnych, lekceważenia regulaminu kąpielisk i ogólnie przyjętych zasad współżycia obywatelskiego.

 

Dodano: 10-03-2013